Boccolacci wygrywa ostatni wyścig sezonu GP3

Była to jego pierwsza wygrana w tej serii
26.11.1713:19
Łukasz Godula
7474wyświetlenia

Dorian Boccolacci odniósł pierwsze zwycięstwo w GP3 podczas finałowego wyścigu sezonu w Abu Zabi. Razem z nim na podium stanęli Ryan Tveter i Dan Ticktum.

Ticktum na mecie zjawił się drugi, jednak otrzymał karę doliczenia 5 sekund za wyjazd z toru oraz zyskanie przewagi. George Russell finiszował czwarty, a jego partner zespołowy, Jack Aitken utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, pomimo nie zdobycia punktów w ostatnich zawodach. Na starcie Tveter utrzymał prowadzenie, a z czołówki jedynie Russell stracił pozycję na rzecz Niko Kariego.

Lider wyścigu utrzymywał pozycję do momentu aktywowania DRS na trzecim okrążeniu, gdy Boccolacci wykorzystał taką przewagę i wyprzedził Amerykanina przed 11. zakrętem. Od tego momentu Francuz nie był już zagrożony i na metę wjechał z przewagą 5,5 sekundy.

Ticktum dzięki udanej walce i wyprzedzeniu Alessio Lorandiego oraz Steijna Schothorsta, zgarnął trzecie miejsce. W obu przypadkach przełamał obronę rywali poprzez spychanie ich do barier w szybkiej sekcji, jednak drugi manewr uznany został za nieprzepisowy, dlatego też wymierzono wcześniej wspomnianą karę.

Tymczasem Russell spędził większość czasu walcząc z Arjunem Mainim, ostatecznie wyprzedzając go na dziesiątym okrążeniu i był głównym, który skorzystał na kolizji Kariego z Schothorstem na przedostatnim kółku.

Anthoine Hubert finiszował piąty, przed Karim, który uszkodził przednie skrzydło w incydencie z Schotchorstem, który został sklasyfikowany ostatecznie na 18. pozycji.

Bruno Baptista był siódmy, wyprzedzając Mainiego na ostatnim kółku.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.