Mercedes zmagał się w trakcie testów z problemami z wałem korbowym?

Informacje takie przekazuje włoski dziennikarz - Leo Turrini.
15.03.1711:47
Nataniel Piórkowski
2974wyświetlenia


Mercedes zmagał się w trakcie zimowych testów z problemami z wałem korbowym, przez co nigdy nie był w stanie zaprezentować swego pełnego potencjału - informuje Leo Turrini.

Znany włoski dziennikarz specjalizujący się w tematach związanych z Ferrari, donosi, że Scuderia nie oddalała głosów stawiających ją w roli faworyta sezonu 2017 wyłącznie z czystej kurtuazji. Zdaniem Turriniego stajnia z Brackley mogła doświadczać w Barcelonie problemów z wałem korbowym.

Wydaje mi się, że w Barcelonie Mercedes miał problemy z niezawodnością, związane z pracą wału korbowego - napisał Turrini w artykule opublikowanym na swoim blogu Profondo Rosso.

To nic poważnego, ale Hamilton i Bottas nigdy nie byli w stanie ostro naciskać. Jest pewne, że Mercedes upora się z problemem przed pierwszym wyścigiem w Melbourne. Ferrari wie jednak o tym i dlatego uważa, że Srebrne Strzały w dalszym ciągu znajdują się na czele stawki - dodał.

KOMENTARZE

4
Aquos
15.03.2017 02:04
Czy Mercedes miał problemy z wałem (albo inne) nie wiem (pokonany dystans raczej na to nie wskazuje), ale w mojej ocenie jest oczywiste, że nie pokazywał pełni możliwości. James Allen twierdzi, że testy przedsezonowe wskazują na przewagę Ferrari (dla zainteresowanych: https://www.jamesallenonf1.com/2017/03/f1-test-analysis-is-ferrari-really-ahead-of-mercedes-heres-what-to-look-out-for/) i choć nie ośmielę się dyskutować z jego autorytetem, to jednak skłaniam się do odmiennych wniosków. Jak jest naprawdę przekonamy się już niebawem. Jeśli nie po GP Australii, to najdalej po GP Bahrajnu wszystko powinno być już dość klarowne.
bartoszcze
15.03.2017 01:10
@mr_bean2000 Turrini przypuszczalnie przekazuje to, co wydaje się ludziom z Ferrari ;)
mr_bean2000
15.03.2017 12:35
[quote]Wydaje mi się[/quote] Mam nadzieję, że nie mówił tego na podstawie szklanej kuli.
Dawidu_amg
15.03.2017 12:02
"Ok, to teraz my Wam pokażemy jak się konstruuje bolidy. I przy okazji silniki".