Szefowie zespołów nie chcą, aby F1 rezygnowała z obecności grid girls

Możliwość taką bierze pod uwagę Liberty Media.
21.12.1710:56
Nataniel Piórkowski
4241wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szefowie zespołów Formuły 1 uważają, że ze sportu nie powinny zniknąć tak zwane grid girls.

Dyrektor do spraw sportowych F1 - Ross Brawn, przyznał niedawno, że nowe władze sportu analizują kwestię dalszej obecności grid girls podczas weekendów Grand Prix.

Prezes Ferrari - Sergio Marchionne uważa, że rezygnacja z grid girls byłaby poważnym błędem. W podobnym tonie wypowiada się szef Scuderii - Maurizio Arrivabene: Grid girls są od wielu lat integralną częścią Formuły 1. Sądzę, że Ross Brawn ma na głowie ważniejsze i bardziej złożone kwestie niż ta.

Dyrektor niewykonawczy Mercedesa - Niki Lauda, powiedział w rozmowie z Servus TV: Emancypacja kobiet jest jak najbardziej słuszna. W zasadzie trwa nawet proces, w którym kobiety wysuwają się przed mężczyzn. Czy jednak nie powinny mieć możliwości aby dalej stać na starcie?.

Z kolei konsultant Red Bulla - Helmut Marko, dodał: Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. W Ameryce cheerleaderki pojawiają się przed, podczas i po każdym meczu, więc nie widzę powodu, dla którego w Formule 1 nie powinno być podobnie. Wydaje mi się, że mamy inne zmartwienia.

KOMENTARZE

8
Phaedra
23.12.2017 10:14
[quote="Maurizio Arrivabene"]Sądzę, że Ross Brawn ma na głowie ważniejsze i bardziej złożone kwestie niż ta[/quote] Dokładnie, pewna partia kilka lat temu tematem hazardu i automatów do gier próbowała mydlić oczy i odwrócić uwagę od afer. Tu dostrzegam podobną analogie. Coś grubego szykują.
marrcus
23.12.2017 01:11
przecież lauda jest za
Jacobss
22.12.2017 12:48
Lauda pokazuje, że jest już naprawdę starym sklerotykiem, który nie rozumie otaczającego go świata. Zresztą, w świecie zachodu można zaobserwować tendencję, że o emancypacji kobiet bredzą najczęściej faceci, którym z męskich rzeczy zostało już tylko golenie. Nikt ich nie zmusza, aby tam pracowały. Zresztą, najlepiej likwidować miejsca pracy w imię poprawności. To już wszystko było. Czy te stare dementy naprawdę nie dostrzegają faktu, że młode i atrakcyjne dziewczyny/kobiety po prostu lubią prezentować swoje ciało? Tak ciężko to zaakceptować? Póki co, widzę że za ograniczaniem możliwości prezentowania swoich wdzięków są głównie: stare, pomarszczone baby, faceci którym zostało tylko golenie i młode kaszaloty, których by nikt nie chciał oglądać nawet gdyby za to patrzenie płacono.
Maciek znafca
21.12.2017 04:21
Mi tam obojętnie i tak na nie nie patrze, mogą być, może ich nie być, wiele to nie zmienia. Byleby nie robili takich prezentacji jak w Austin, bo to krzywdzi ten sport.
mr_bean2000
21.12.2017 04:16
Cholerna poprawność polityczna.
Lejnus
21.12.2017 03:31
Niech może jeszcze wprowadzą za to GridBoys... xD Świat F1 od zawsze kręcił się wokół szybkich samochodów, wielomilionowych wydatków, przepychu i pięknych kobiet.. Dokąd zmierzasz świecie..
Sar trek
21.12.2017 02:14
#SupportGridGirls :D Grid Girls to część wyścigowej tradycji, a jeśli komuś się to nie podoba, to niech ogląda szachy
Masio
21.12.2017 12:07
Mam nadzieję, że nie zrezygnują z dziewczyn...