Zaprezentowano pętlę toru w Rio de Janeiro

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, obiekt szykowany jest z myślą o sezonie 2021.
21.05.1918:59
Mateusz Szymkiewicz
2495wyświetlenia


Konsorcjum Rio Motorsports, odpowiedzialne za nowy tor wyścigowy w Rio de Janeiro, oficjalnie zaprezentowało jego pętlę.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Brazylii - Jaira Bolsonaro, Grand Prix Formuły 1 zostanie przeniesione z Sao Paulo do Rio de Janeiro. 64-latek zadeklarował, że zmiana lokalizacji nastąpi już w 2020 roku.

Mimo to Interlagos dysponuje umową obejmującą organizację wyścigu w sezonie 2020 i konsorcjum odpowiedzialne za tor w Rio potwierdza, że wszelkie starania dotyczą 2021 roku. Rio Motorsports otrzymało koncesję ważną 35 lat, która upoważnia do wybudowania obiektu na terenach wojskowych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pętla w największym mieście w Brazylii nie otrzyma imienia Ayrtona Senny, choć seria zakrętów w ostatnim sektorze będzie nazwana na jego cześć.

Rio MotorPark, jak został wstępnie nazwany nowy tor, został zaprojektowany przy współpracy z Hermannem Tilke. Niemiec jest odpowiedzialny za wszystkie nowe obiekty Formuły 1, które dołączyły do kalendarza w ostatnich kilkunastu latach.

Propozycja, którą przedstawiliśmy Rio, ma zobrazować współczesny tor wyścigowy: dynamiczny oraz pełny emocji - powiedział Hermann Tilke. Jednocześnie myślimy o multidyscyplinarnym podejściu, które umożliwi nam zastosowanie w innych dyscyplinach sportowych, co przysłuży się całej społeczności.

Prócz Formuły 1, na organizację wyścigu w Rio de Janeiro chętna jest seria Moto GP.