Verstappen: Mogłem dzisiaj powalczyć o pole position

Holender tracił czas ze względu na zjawisko turbodziury.
13.07.1917:15
Nataniel Piórkowski
1083wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen nie jest w stu procentach usatysfakcjonowany tym, jak ułożyły się dla niego kwalifikacje na Silverstone. Holender uważa, że gdyby nie turbodziura, byłby w stanie powalczyć nawet o pierwsze pole startowe.

W każdym z trzech treningów Holender notował gorsze rezultaty od drugiego z reprezentantów Red Bulla - Pierre'a Gasly'ego. Czasówkę zakończył jednak na czwartej pozycji, pomiędzy Leclerkiem i Vettelem.

Verstappen stracił do najszybszego po południu Bottasa mniej niż dwie dziesiąte sekundy.

W pewnym sensie jestem zadowolony, bo przed kwalifikacjami nie miałem zbyt wielu powodów do optymizmu. Przez cały weekend zmagałem się z balansem. Mamy tu wiele szybkich zakrętów, więc gdy balans nie jest optymalny, od razu negatywnie wpływa to na czasy okrążeń.

Przed kwalifikacjami dokonaliśmy postępów i poprawiliśmy zachowanie bolidu, który spisywał się naprawdę świetnie. Mieliśmy bardzo dobre ustawienia, ale przez cały dzień pojawiały się problemy z turbodziurą. Przejeżdżając wolne zakręty silnik nie reagował tak, jak powinien.

Gdy spojrzymy na wyniki, widać w nich, że byłem blisko pole position. Problemy kosztowały mnie 0,15 lub 0,2s. Wynika z tego, że mogłem dzisiaj powalczyć o pole position.