Verstappen nie jest onieśmielony sukcesami Hamiltona

"W padoku jest wielu kierowców, którzy byliby w stanie zdobyć pięć tytułów".
03.08.1911:15
Nataniel Piórkowski
953wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Lewis Hamilton tak naprawdę nigdy nie musiał radzić sobie z wymagającymi partnerami z zespołu.

Przed startem wakacyjnej przerwy tradycyjnie rozpoczął się najbardziej gorący okres sezonu ogórkowego, w którym media przekazują najróżniejsze plotki, często nie mające żadnego związku z rzeczywistą sytuacją na rynku kierowców.

Emocje budzą spekulacje na temat potencjalnego przejścia Verstappena do Mercedesa.

Niedawno szef Red Bulla - Christian Horner stwierdził, że Verstappen jest obecnie lepszym kierowcą niż pięciokrotny mistrz świata.

Zawsze miło, gdy twój szef mówi o tobie takie rzeczy. Komplementy mają dla mnie równie małe znaczenie jak krytyczne opinie - skomentował Verstappen.

W rozmowie opublikowanej na łamach Motor Sport Magazine, Verstappen stwierdził, że Hamilton tak naprawdę nigdy nie musiał radzić sobie z silniejszym partnerem z zespołu.

Verstappen przekonuje, że nie jest onieśmielony dotychczasowymi osiągnięciami Brytyjczyka. W padoku jest wielu kierowców, którzy byliby w stanie zdobyć pięć tytułów.

Zapytany wprost o to, który kierowca jest lepszy od Hamiltona, 23-latek odparł: Może Fernando Alonso? Będąc ze właściwym zespole zdobyłby pewnie osiem lub nawet dziewięć mistrzostw świata.

Hamilton i Alonso byli partnerami w McLarenie w sezonie 2007, gdy Brytyjczyk debiutował w Formule 1.