Wolff: Ocon nie może wrócić do Mercedesa przed sezonem 2021

"Nie ma takiej klauzuli. Esteban jest w pełni etatowym kierowcą Renault na dwa kolejne lata".
11.09.1911:09
Nataniel Piórkowski
1049wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dwuletnia umowa Estebana Ocona z Renault nie zawiera klauzuli umożliwiającej przejście do Mercedesa przed sezonem 2021.

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, potwierdził, że Ocon nie będzie mógł powrócić do Mercedesa, jeśli po 2020 roku z ekipy odeszliby Valtteri Bottas lub Lewis Hamilton.

Nie, nie ma takiej klauzuli. Esteban jest w pełni etatowym kierowcą Renault na dwa kolejne lata. Po tym okresie zarówno nasza strona jak i strona Renault dysponuje pewnymi opcjami. Nie ma jednak klauzuli umożliwiającej powrót Estebana do Mercedesa w sezonie 2021.

Ocon pracuje w tym sezonie w symulatorze Mercedesa. Wolff przyznał, że ze względu na jasną przyszłość Francuza obowiązki te zostaną mocno ograniczone.

Tydzień temu rozmawialiśmy z Estebanem o tym, jak długo powinien pełnić swoje różne role. Powiedziałem mu wprost: Im dłużej zostaniesz, tym więcej informacji ze sobą weźmiesz. On odparł: Cóż, oczywiście, że tak będzie. To coś w rodzaju przekształcenia relacji.

Esteban jest naszym kierowcą w symulatorze i pełni bardzo ważną rolę, pomagając nam rozwijać bolid. Stopniowo jednak będzie wykluczany ze spotkań dotyczących przyszłości, spraw mających wpływ na nowym bolid lub kwestii wrażliwych z punktu widzenia inżynierii czy innowacji. Jest jednak z nami w tym sezonie i wykonuje bardzo wartościową pracę, której potrzebujemy w celu przypieczętowania zdobycia mistrzostwa świata.