Hulkenberg: Nie jestem optymalnie przygotowany do startów w F1

Nick Heidfeld spodziewa się, że Niemiec będzie miał problemy z ukończeniem wyścigu.
02.08.2010:11
Mateusz Szymkiewicz
1096wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że nie jest optymalnie przygotowany pod kątem fizycznym do startów w Formule 1.

Niemiec w ostatniej chwili został zgłoszony przez Racing Point do startu w Grand Prix Wielkiej Brytanii jako zastępstwo dla Sergio Pereza, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Wiele wskazuje na to, że prawo obowiązujące na Wyspach uniemożliwi Meksykaninowi start w kolejnym wyścigu na Silverstone i Hulkenberg pozostanie w Formule 1 na nieco dłużej.

Jak przyznał 32-latek, wielomiesięczna przerwa od startów bolidem F1 jest dla niego odczuwalna w ten weekend. Trochę czuję mięśnie szyi. Te samochody są tutaj bardzo szybkie. Są niewiarygodne. To najszybszy bolid, jaki kiedykolwiek prowadziłem. Bez odczuwania tych wszystkich przeciążeń od ośmiu miesięcy, jasne jest, że nie mogę być optymalnie przygotowany fizycznie, ale mimo to chcę się dobrze spisać - powiedział Nico Hulkenberg.

Dyrektor techniczny Racing Point - Andrew Green, zapytany o formę Hulkenberga na Silverstone, odpowiedział: Nico nie jest w stu procentach przygotowany pod kątem fizycznym. Sam nas o tym poinformował.

Zdaniem byłego kierowcy Formuły 1 - Nicka Heidfelda, Hulkenberg może mieć problemy z ukończeniem niedzielnego wyścigu. W niedzielę będzie musiał przejechać 52 okrążeń, co będzie jeszcze większym obciążeniem dla jego szyi. Powinniśmy dostrzec, jak duże będzie miał problemy z wytrzymaniem do końca wyścigu.