RaceFans.net: Domenicali zastąpi Carey'a w roli szefa Formuły 1

Włoch ma przejąć obowiązki 66-latka jeszcze przed startem sezonu 2021.
22.09.2023:08
Mateusz Szymkiewicz
1790wyświetlenia
Embed from Getty Images

Źródła RaceFans.net informują, że przed startem sezonu 2021 stanowisko szefa Formuły 1 obejmie Stefano Domenicali.

Aktualnie na czele serii zarządzanej przez Liberty Media znajduje się Chase Carey, który pełni obowiązki dyrektora generalnego od stycznia 2017 roku. Do sukcesów Amerykanina należy przede wszystkim opracowanie zupełnie nowego Porozumienia Concorde, które przed kilkoma tygodniami zostało podpisane przez wszystkich dziesięciu uczestników mistrzostw.

Według RaceFans.net, Carey wkrótce ustąpi ze swojej funkcji, pozostając jednak zaangażowanym w sport dzięki nowej zewnętrznej roli. Następcą 66-latka ma zostać Stefano Domenicali, który w przeszłości był przez wiele lat związany z Ferrari. Włoch rozpoczął pracę dla stajni z Maranello w 1991 roku, natomiast po odejściu Jeana Todta, w sezonach 2008-2014 stał na czele zespołu.

Krótko po zwolnieniu z Ferrari, Domenicali wstąpił w szeregi FIA jako prezes komisji do spraw wyścigów bolidów jednomiejscowych. Z kolei dwa lata później Włoch został prezesem Lamborghini, które prawdopodobnie jest wystawione na sprzedaż przez macierzystą firmę Audi.

Uważa się, że Domenicali zostanie ogłoszony nowym dyrektorem generalnym Formuły 1 jeszcze przed startem sezonu 2021. Tym samym seria znalazłaby się pod kontrolą osób silnie związanych w przeszłości z zespołem Ferrari. Prezesem FIA jest Jean Todt, natomiast Ross Brawn pełni funkcję szefa Formuły 1 do spraw sportowych.

Liberty Media poproszone o odniesienie się do tych spekulacji, odmówiło komentarza.