Marko: Przed startem weekendu byliśmy w kontakcie z Hulkenbergiem

Kierowca Red Bulla - Alexander Albon, miał niejednoznaczny wynik testu na COVID-19.
11.10.2023:33
Mateusz Szymkiewicz
2169wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że tuż przed startem weekendu na torze Nurburgring, zespół Red Bulla kontaktował się z Nico Hulkenbergiem.

Doradca stajni z Milton Keynes w rozmowie ze Sport1 zdradził, że Alexander Albon uzyskał niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa. Tym samym pojawiło się ryzyko, że Tajlandczyk nie zostanie dopuszczony do udziału w Grand Prix Eifelu i konieczne będzie szybkie zorganizowanie zastępstwa.

Ostatecznie powtórzone badanie Albona dało negatywny rezultat i kierowca wziął udział w zmaganiach na Nurburgringu. Mimo to okazuje się, że w gotowości był już Nico Hulkenberg, który finalnie pojechał w wyścigu z Racing Point, zastępując Lance'a Strolla zmagającego się z problemami gastrycznymi.

W piątek byliśmy już w trakcie rozmów z Hulkenbergiem. Albon miał niejednoznaczny wynik testu. Mógł on równie dobrze oznaczać, że jest pozytywny. Krótko po tym jak wylądowaliśmy, wykonałem telefon do Hulkenberga - powiedział Helmut Marko.

Austriak komentując słaby występ Alexandra Albona na torze Nurburgring, dodał, że Red Bull w kontekście przyszłego roku utrzymuje na radarze Nico Hulkenberga oraz Sergio Pereza. Albon musi dobrze się spisywać. Na Nurburgringu miał dobre osiągi. Generalnie nie wierzę, by ktoś był w stanie zbliżyć się do Maksa na dystans mniejszy niż 0,3 sekundy. Albon jest jednak w stanie tego dokonać mając dobry dzień. Będziemy przyglądali się. Poza naszym składem tylko Hulkenberg oraz Perez są dostępni i myślę, że mogę o tym powiedzieć.