Mercedes zamierza utrzymać czarne malowanie w sezonie 2021

Tegoroczne barwy mają podkreślać walkę zespołu z przejawami rasizmu.
03.11.2009:08
Mateusz Szymkiewicz
1556wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Mercedes utrzyma czarne malowanie bolidów w sezonie 2021.

Tuż przed startem tegorocznych mistrzostw niemiecki producent zdecydował się na porzucenie legendarnych srebrnych barw. Zamiast tego bolidy W11 pokryte są czarnym malowaniem, które ma podkreślać dążenia zespołu do walki z rasizmem oraz innymi formami dyskryminacji.

Wygląda na to, że w 2021 roku także będziemy w czerni - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. Wydaje mi się, że czarny wygląda świetnie. W 2022 roku pojawi się wiele nowych przepisów i będziemy chcieli wrócić do naszego dziedzictwa, czyli Srebrnych Strzał. Mimo to kwestia walki z rasizmem pozostanie dla nas bardzo ważna.

Austriak wypowiadając się po zdobyciu siódmego mistrzostwa świata wśród konstruktorów przez Mercedesa, podkreślił po raz kolejny, iż niemiecki koncern nie zamierza opuszczać Formuły 1. Zadeklarowaliśmy nasze zaangażowanie w Formułę 1 podpisując Porozumienie Concorde, nawet jeżeli pozwala nam ono na natychmiastowe wyjście. Jak powiedział Ola Kallenius? Bayern Monachium nie ma powodów, by wycofywać się z piłki nożnej. Dla wielu grup istotne jest, by zaangażować się w tenis, golfa lub pokazy mody, lecz motorsport jest czymś, czym my się zajmujemy. To nasze DNA.