Wolff: Hamilton jest na dobrej drodze, by wrócić w Abu Zabi

Niewykluczone, że w czwartek lub piątek Brytyjczyk przedstawi negatywny wynik testu.
09.12.2010:34
Mateusz Szymkiewicz
1440wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Lewis Hamilton jest na dobrej drodze, by powrócić do startów z Mercedesem od Grand Prix Abu Zabi.

Brytyjczyk został zakażony koronawirusem i zmuszony był do rezygnacji z udziału w ostatnim wyścigu na zewnętrznej pętli toru Sakhir. Hamilton od początku minionego tygodnia przebywa w izolacji i dopiero we wtorek zdecydował się poinformować opinię publiczną o swoich postępach w powrocie do zdrowia.

Wiem, że w tym tygodniu nie dawałem znać co się dzieje, ale był to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych momentów w ostatnim czasie - powiedział Lewis Hamilton. Skupiłem się na powrocie do formy, by móc wrócić do samochodu na finałowy wyścig w Abu Zabi. Obudziłem się dziś i czułem się świetnie, więc wykonałem mój pierwszy trening.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, przyznał, że Hamilton mocno odczuł skutki zakażenia koronawirusem. To co wydarzyło się nie było zbyt piękne. Poza tym kiedy nie jesteś w swoim domu, tylko w pokoju hotelowym, wówczas sytuacja staje się jeszcze mniej komfortowa. Z pewnością fakt, że młody kierowca zasiadł w jego samochodzie, w którym przed chwilą zdobył mistrzostwo świata, nie sprawił, iż Lewis skakał z radości w pokoju.

Austriak potwierdził też, że Hamilton celuje w powrót do startów od Grand Prix Abu Zabi, które zakończy sezon 2020. Jest na dobrej drodze. Jeżeli prognozy lekarza będą prawidłowe, będzie w stanie dostarczyć negatywny wynik testu w czwartek lub piątek.