Domenicali niepewny startów Hamiltona w sezonie 2021

Włoch liczy na pozostanie aktualnego mistrza świata w Formule 1.
21.01.2111:44
Maciej Wróbel
2989wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Stefano Domenicalego wciąż nie jest pewne, czy ujrzymy Lewisa Hamiltona na starcie sezonu 2021.

Siedmiokrotny mistrz świata nadal nie podpisał nowego kontraktu z Mercedesem. Rodzi to w ostatnich tygodniach coraz więcej spekulacji, jakoby 36-latka mogłoby w ogóle zabraknąć w tegorocznej stawce Formuły 1.

Stefano Domenicali, który zastąpił Chase'a Careya na stanowisku szefa Formuły 1 twierdzi, że rozmawiał z Brytyjczykiem w okresie świątecznym i nie dowiedział się niczego nowego. Odbyliśmy rozmowę w okresie świątecznym - przyznał Włoch w rozmowie ze Sky Sport 24. Kontynuuje przygotowania. I nie - nie powiedział mi, czy przedłuża czy nie przedłuża umowy z Mercedesem.

Domenicali dodaje, że liczy na rychłe przełamanie trwającego od wielu miesięcy impasu w rozmowach Hamiltona z niemieckim producentem. Ma niesamowitą okazję, nie tylko pod względem czysto sportowym, by być najmocniejszy na świecie. Może dalej odgrywać rolę wykraczającą poza wymiar sportowy.

Bycie mistrzem to jedno, ale czym innym jest robić to w innym wymiarze. Jestem przekonany i mam nadzieję - szczególnie jako jedna z zainteresowanych stron - że wszystko rozwiąże się wkrótce - zakończył były szef Ferrari.