Ocon: Alonso będzie dla mnie wspaniałym rywalem

24-latek odniósł się do wypowiedzi Sirotkina, że czeka go z Hiszpanem wyrównany pojedynek.
22.01.2114:16
Mateusz Szymkiewicz
783wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon postanowił odnieść się do wypowiedzi Siergieja Sirotkina, według którego czeka go wyrównany pojedynek z Fernando Alonso.

Dwukrotny mistrz świata będzie nowym zespołowym partnerem Francuza w ekipie Alpine. Zdaniem Sirotkina, który był trzecim kierowcą Renault w poprzednim sezonie, Ocon będzie dysponował przewagą lepszej znajomości samochodu oraz całego zespołu.

Zobaczymy - odpowiedział 24-latek, pytany o opinię Siergieja Sirotkina. To prawda, że zakończyłem sezon na wyższym poziomie niż go rozpoczynałem. Dokładnie od tego miejsca chcę wejść w nowe mistrzostwa, w mocnym stylu. Wiem czego potrzebuję i czego powinienem się spodziewać. Będę lepiej przygotowany, to jest jasne. Fernando będzie wspaniałym rywalem i zamierzam dać z siebie wszystko. Tak czy inaczej wspólnie będziemy pracowali dla zespołu, by zdobyć jak najwięcej punktów.

Ocon dodał, że nie jest jednak przekonany, czy Alonso będzie miał trudności ze złapaniem rozpędu na początku sezonu 2021. Fernando jest zdolny do tego, by rozpocząć starty w pełni przygotowanym. Zrealizował wiele sesji testowych, które pomogą mu. Poza tym ma wielkie doświadczenie, nawet jeżeli ostatnie dwa lata był poza sportem. Cały czas jeździł i był w formie. Wciąż wygląda jak dwudziestolatek, więc spodziewam się, że będzie gotowy od pierwszego przejazdu.