Zespoły wstrzymały się od przegłosowania zamrożenia silników

Marko: "Porozumienie z piątku przestało być aktualne już w poniedziałek".
27.01.2109:57
Mateusz Szymkiewicz
834wyświetlenia
Embed from Getty Images

W trakcie poniedziałkowego spotkania zespoły wstrzymały się od przegłosowania zamrożenia rozwoju silników V6.

Od kilku miesięcy trwają rozmowy w sprawie przepisów, które drastycznie ograniczą poziom modyfikacji w obecnie wykorzystywanych układach napędowych. Orędownikiem zmian jest Red Bull, który chce przejąć projekt jednostki Hondy bez konieczności inwestowania w dalszy rozwój.

Głosowanie nad zmianami pierwotnie miało odbyć się w poniedziałek, lecz jak informuje Helmut Marko, zespoły nie zaakceptowały dotychczasowych ustaleń. Porozumienie z piątku przestało być aktualne już w poniedziałek. Dojdzie do kolejnych rozmów oraz negocjacji - powiedział konsultant Red Bulla dla Motorsport-magazin.com.

Kolejne spotkanie szefów zespołów odbędzie się w środę, jednakże temat zamrożenia rozwoju silników powróci najwcześniej za dwa tygodnie w trakcie obrad Komisji F1. Według medialnych przecieków, pozostali producenci - Mercedes, Ferrari oraz Renault, postanowili grać na zwłokę.

To nie jest zła konkluzja. Dla nas jako Red Bulla to po prostu oznacza, że musimy czekać. Pozostajemy elastyczni oraz pozytywnie nastawieni - dodał Helmut Marko.