Capito: Williams może stracić Russella po sezonie 2021

Niemiec dostrzega, jak pozytywny wpływ na 23-latka miał start z Mercedesem w Bahrajnie.
02.03.2108:28
Mateusz Szymkiewicz
831wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, potwierdził, że liczy się z utratą George'a Russella po sezonie 2021.

Brytyjczyk pod koniec minionych mistrzostw wywołał niemałą sensację swoimi osiągami z Grand Prix Sakhiru, gdzie wskoczył za kierownicę Mercedesa. 23-latek zastępując zakażonego koronawirusem Lewisa Hamiltona od razu zakwalifikował się w pierwszej linii, natomiast w wyścigu pewnie zmierzał po zwycięstwo, ostatecznie tracąc je po błędach zespołu i nieplanowanym pit stopie.

Po tym jak w zeszłym roku prowadził Mercedesa, jego pewność siebie stała się jeszcze większa - powiedział Jost Capito z Williamsa. To bardzo otwarty facet oraz wymagający kierowca dla zespołu. To prawdziwy profesjonalista, co jest rzadko spotykane w tym wieku. Jestem przekonany, że pewnego dnia zostanie mistrzem świata.

Niemiec zapytany, czy stajnia z Grove musi się przygotować na utratę Russella, odpowiedział: Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i czy pozostanie w Williamsie na kolejny rok. Głównie to zależy od sytuacji w Mercedesie przed sezonem 2022, kiedy dojdzie do dużych zmian w regulaminie, a także od rozwoju naszego zespołu.

Capito odnosząc się do swojego powrotu do Formuły 1, przyznał, że oferta z Williamsa była nie do odrzucenia. Williams to dla mnie największe wyzwanie, a także największy zaszczyt. Przejęcie zespołu od rodziny jest bardzo wyjątkowym zadaniem - zakończył 62-latek.