Marko: Rozważymy Russella, jeżeli Mercedes nie zaoferuje mu posady

Konsultant Red Bulla sugeruje jednak, że na tym etapie jego intencje "są już bez znaczenia".
13.07.2108:17
Mateusz Szymkiewicz
1461wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że Red Bull będzie gotowy rozważyć angaż George'a Russella, jeżeli ten nie doczeka się promocji do Mercedesa.

Brytyjczyk jest wieloletnim juniorem stajni z Brackley i od trzech lat przebywa na wypożyczeniu w Williamsie. Kierowca nieraz zaprezentował spektakularne osiągi za kierownicą samochodu z końca stawki, co nie umknęło uwadze obserwatorów. Mercedes aktualnie ma rozważać zatrudnienie Russella kosztem Valtteriego Bottasa.

Mimo to okazuje się, że innym zespołem zainteresowanym usługami 23-latka jest Red Bull. Ekipa przed sezonem sięgnęła po Sergio Pereza, który na wcześniejszym etapie kariery w żaden sposób nie był związany z austriackim koncernem.

Russell jest kierowcą wartym zainteresowania, jeżeli weźmiemy pod uwagę jego osiągi zaprezentowane w Williamsie - powiedział Helmut Marko w rozmowie z Motorsport-Total.com. Jest to jednak utopia, ponieważ Mercedes wypuszczając go popełniłby niezłe faux pas. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jeżeli jestem dobrze poinformowany, to w tej chwili nie ma to już znaczenia.

Red Bull w przeszłości wygrał z Mercedesem walkę o Maksa Verstappena, od razu oferując mu miejsce w Toro Rosso na sezon 2015. Aktualnie Holender jest liderem głównej ekipy i zmierza po pierwszy mistrzowski tytuł. Zaproponowaliśmy mu od razu miejsce w Formule 1. Mercedes chciał go jeszcze umieścić w Formule 2. Poza tym wydaje mi się, że rodzina Verstappen dużo lepiej pasuje do Red Bulla niż Mercedesa - dodał Marko.