James Vowles mianowany nowym szefem Williamsa

Brytyjczyk był wieloletnim strategiem wyścigowym Mercedesa, Brawna, Hondy i B.A.R.
13.01.2313:22
Mateusz Szymkiewicz
1620wyświetlenia


Zespół Williams oficjalnie potwierdził zatrudnienie nowego szefa zespołu, którym został James Vowles.

Brytyjczyk rozpoczął karierę w Formule 1 w 2002 roku z British American Racing, pozostając częścią zespołu w czasach Hondy, Brawna oraz Mercedesa. Pod szyldem koncernu ze Stuttgartu 46-latek pełnił funkcję głównego stratega, będąc współodpowiedzialnym za osiem mistrzowskich tytułów w klasyfikacjach kierowców oraz konstruktorów.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu Williamsa, Vowles został mianowany nowym szefem zespołu. Brytyjczyk od 20 lutego zastąpi w tej funkcji Josta Capito, który pożegnał się ze stajnią z Grove pod koniec minionego roku.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z Williams Racing - powiedział James Vowles. To wielki zaszczyt móc dołączyć do zespołu z tak wielkim dziedzictwem. To ikona tego sportu i mam do niej wielki szacunek. Nie mogę się doczekać wyzwań, które staną na mojej drodze. Williams obdarzył mnie wielką wiarą oraz zaufaniem. Chcę odwdzięczyć się z nawiązką. Zespół ma gigantyczny potencjał, a nasza wspólna podróż rozpocznie się w najbliższych tygodniach.