Verstappen z karą za wymianę skrzyni biegów

Holender zostanie cofnięty o 5 miejsc na starcie wyścigu o GP Belgii.
28.07.2309:35
Nataniel Piórkowski
1671wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen otrzyma karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie wyścigu o GP Belgii ze względu na przekroczenie dostępnej alokacji skrzyń biegów.

Na Spa w bolidzie dwukrotnego mistrza F1 zostanie zamontowana piąta w tym sezonie przekładnia. W wyniku kary Holender rozpocznie niedzielną rywalizację z pozycji nie wyższej niż szósta.

W ubiegłym roku, przy okazji GP Belgii Verstappen także otrzymał kary cofnięcia na starcie. Wynikały one jednak z przekroczenia przydziału komponentów jednostki napędowej. Wtedy kierowca Red Bulla wyruszył do zawodów z czternastego pola startowego.

Verstappen nie miał jednak większych problemów z odrobieniem strat. Bardzo szybko uporał się z zawodnikami ze środka stawki i już na dwunastym okrążeniu objął prowadzenie, dojeżdżając do mety z 17-sekundową przewagą nad Sergio Perezem.

Warto nadmienić, że Meksykanin także wykorzystał już wszystkie skrzynie biegów z regulaminowej puli. Niewykluczone, że po wakacyjnej przerwie 33-latek także otrzyma karę za skorzystanie z nowej przekładni.