Aston Martin pokazał nowy samochód bezpieczeństwa F1

Najnowszy model Vantage został specjalnie dostosowany do wymagań serii Grand Prix.
05.03.2409:27
Nataniel Piórkowski
1566wyświetlenia


Podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze oficjalnie zadebiutuje nowy samochód bezpieczeństwa Astona Martina.

Najnowszy model z linii Vantage, który w lutym został zaprezentowany wraz z tegorocznym bolidem F1 - AMR24, został specjalnie dostosowany do warunków serii Grand Prix.

W poprzednich latach kierowcy często narzekali na safety car Astona Martina, który odstawał osiągami od Mercedesa. Stawka była prowadzona zbyt wolno, co powodowało duże problemy z utrzymywaniem optymalnej temperatury ogumienia. Nowa generacja ma to zmienić.

Jazda Astonem Martinem Vantage to przyjemność - powiedział kierowca samochodu bezpieczeństwa, Bernd Maylander.

Samochód wywodzi się z niesamowitego rodu a jego najnowsza wersja jest najszybsza z dotąd wyprodukowanych. Moje pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne - od razu poczułem lepsze prowadzenie i oczywiście wyższą moc dostępną pod maską.

Potrzebujemy samochodu, który jest szybki i przewidywalny, tak byśmy mogli sprawnie i bezpiecznie reagować na każde wezwanie do wyjazdu na tor. Vantage to zapewnia - zapewnił Niemiec.

Przez ostatnie trzy lata bardzo podobało mi się to, w jaki sposób prowadził się poprzedni model Vantage. Cieszę się z tego, że jestem teraz jedną z pierwszych osób, które mają okazję sprawdzić możliwości samochodu nowej generacji i doświadczyć pełni jego osiągów na najwspanialszych torach wyścigowych świata.

Podczas dyżurów Astona Martina na Grand Prix, samochodowi bezpieczeństwa będzie towarzyszył samochód medyczny - DBX707.