Haug: Trudny sezon uczynił zespół Mercedesa 'zrzędliwym'

Niemiec dodał, że Mercedes może zatrudnić kilku nowych pracowników przed sezonem 2011
30.09.1016:24
Ap4cz05
2425wyświetlenia

Norbert Haug przyznał, że zespół Mercedes GP może zatrudnić kilku nowych pracowników przed sezonem 2011.

W sezonie 2011 dokonamy kroku naprzód, więc musimy posiadać jak najlepszy personel, w którym być może pojawi się kilku nowych pracowników - cytuje dyrektora ds. sportowych Mercedesa kolońska gazeta Express.

Pomimo plotek sugerujących, że z ekipy mogą odejść Ross Brawn lub Michael Schumacher, Haug zaznaczył, że słynny duet nigdzie się nie wybiera. W przyszłym sezonie kierowcami zespołu pozostaną Michael Schumacher i Nico Rosberg - ogłosił Niemiec.

Wierzymy w Rossa i jego ekipę - dodał 57-latek po tym, jak pojawiły się głosy o napiętych stosunkach pomiędzy bazą zespołu w Wielkiej Brytanii i niemiecką częścią ekipy. Po prostu wiemy, jak smakuje zwycięstwo, więc możliwe, że jesteśmy czasami trochę zrzędliwi - powiedział Haug, wyjaśniając widoczne napięcie na padoku.

Jednym ze sposobów na poprawę formy może być wpompowanie więcej pieniędzy do zespołu lub przedstawienie oferty uznanemu projektantowi pokroju szefa technicznego Red Bulla - Adriana Neweya. Oczywiście możemy zainwestować kolejne 10 milionów euro w Formułę 1, ale nie chcemy tego robić - powiedział Haug.

Źródło: Motorsport.com

KOMENTARZE

4
yaper
02.10.2010 07:25
No i dobrze: MSC + Ross muszą zostać i rok 2011 będzie ostatecznym sprawdzianem dla tego pierwszego. Nie chcę już słyszeć kolejnych plotek o obleganym motorhome Mercedesa i kolejce kierowców chętnych na starty. Kwestia nowego personelu, a szczególnie głównego projektanta: kogo niby mogą zatrudnić? Jeśli ktoś orientuje się w rynku "architektów prędkości" niech poda sensowne nazwiska. „Oczywiście możemy zainwestować kolejne 10 milionów euro w Formułę 1, ale nie chcemy tego robić” - też mi smęty i "pompowanie" kasy Daimlera w zespół. Tego typu rzeczy to od 100 baniek wzwyż, Niemców na to stać. Niechaj pamiętają, że sama kasa nie jeździ i tutaj znowu kwestia personelu przez duże P, geniuszy na miarę Neweya, czy chociaż takiego Lowe.
dancom
01.10.2010 11:03
...i Mike Tyson
MaxKapsel
01.10.2010 07:58
No, wolny jest jeszcze Willy Rampf...;P
buran
30.09.2010 03:33
czyżby czaili się na Rory Byrne? na Neweya raczej szans nie mają, a chyba w tej chwili nie ma nikogo lepszego na rynku. Atrakcyjny jest też Jörg Zander, ale nie jestem przekonany czy zechciałby wrócić do tego zespołu.