Zandvoort zastąpi Chiny w kalendarzu DTM

Powrót niemieckiej serii do Azji nie odbędzie się w tym roku
25.07.1413:19
Paweł Zając
1545wyświetlenia

Organizatorzy DTM poinformowali, że dziewiąta runda tegorocznych mistrzostw zostanie rozegrana na Zandvoort, a nie w Chinach, tak jak wcześniej planowano.

Przyczyną odwołania wizyty DTM w Azji okazał się fakt, że modyfikacje, które musza zostać przeprowadzone na torze Guangzhou, okazały się bardziej rozległe niż pierwotnie planowano.

Zmiana toru nie oznacza jednak zmiany daty, więc kierowcy niemieckiej serii zmierza się w weekend 27-28 września. Organizatorzy DTM podkreślają jednak, że tegoroczne problemy nie przekreślają szans Chin na organizację wyścigu w przyszłości.

Musimy być w stanie zagwarantować standardy DTM, kiedy ścigamy się w innych krajach - stwierdził szef ITR, Hans Werner Aufrecht. To tyczy się kwestii bezpieczeństwa związanych z torem, padokiem, budynkiem boksów oraz miejscami dla kibiców. Ponadto wszystko musi być odpowiednio finansowane, a niestety w tym roku w Chinach nie udało się tego osiągnąć. Powrót do kraju o największej populacji, który jest także ważnym rynkiem naszych producentów pozostaje jednak naszym celem, nad którym cały czas pracujemy.

^kalendarz,7,2014