Caterham skorzysta z obecnej specyfikacji jednostki Renault w sezonie 2015?

Stajnia z Leafield będzie mogła w ten sposób zaoszczędzić fundusze
22.11.1409:39
Mateusz Szymkiewicz
1234wyświetlenia

Pojawiły się spekulacje, jakoby ekipa Caterham mogła korzystać z obecnej specyfikacji jednostki napędowej Renault w sezonie 2015.

Stajnia z Leafield po zbiórce pieniędzy od kibiców, powróciła do stawki Formuły 1 na kończące tegoroczne zmagania Grand Prix Abu Zabi. Jak ujawnił administrator zespołu oraz jego nowy szef - Finbarr O'Connell, w ciągu trzech tygodni musi się znaleźć nowy nabywca, by ekipa miała jakiekolwiek szanse przystąpić do startów w kolejnym sezonie.

Teraz pojawiły się spekulacje, jakoby stajnia z Leafield mogła korzystać w przyszłym roku z obecnej specyfikacji jednostki napędowej Renault, w celu ograniczenia kosztów. Jeśli chodzi o samochód, to zespół inżynierów powiedział mi, iż nie jest on zbyt zaawansowany, aczkolwiek jeżeli pojawi się nowy nabywca, to będzie się ścigał za rok. Czuję się odpowiedzialny za ten zespół i mogę przekazać moje obowiązki szefa każdemu, kto go przejmie, a potem usiądzie na trybunach i będzie się cieszył wyścigami Grand Prix - powiedział Finbarr O'Connell.

Z kolei Christian Horner, który jest szefem Red Bulla najbliżej powiązanego z francuskim dostawcą, ujawnił, iż to nie będzie dla niego stanowiło problemu, jeżeli stajnia z Leafield zdecyduje się pozostać przy obecnych silnikach. Nie będziemy mieli żadnego problemu z Caterhamem ani żadnym innym zespołem, jeżeli postanowi skorzystać z tegorocznych jednostek napędowych w celu zaoszczędzenia pieniędzy, aczkolwiek takie działania wymagałyby zmian w przepisach - powiedział Brytyjczyk.