Caterham może nie przystąpić do startów w sezonie 2015

Henry Shinners ze S&W ujawnił, że firma nie sfinansuje udziału w testach i pierwszym wyścigu
05.01.1516:54
Mateusz Szymkiewicz
1946wyświetlenia

Henry Shinners z firmy Smith & Williamson ujawnił, że Caterham może nie dołączyć do stawki F1 w sezonie 2015.

Stajnia z Leafield w październiku ubiegłego roku znalazła się w rękach firmy komorniczej Smith & Williamson, po tym, jak Engavest wycofał swe zaangażowanie ze względu na brak porozumienia z Tonym Fernandesem oraz nieregulowaniem zobowiązań wobec wierzycieli. Od tamtej pory ekipa opuściła wyścigi w Stanach i Brazylii, jednakże dzięki wsparciu kibiców wystartowała w Abu Zabi.

W międzyczasie trwały również poszukiwania nowego właściciela, jednakże do tej pory nie udało się go odnaleźć i jak potwierdził Henry Shinners, w przypadku braku pozyskania takowego do 1 lutego, ekipa nie przystąpi do przedsezonowych testów, natomiast sam udział w Grand Prix Australii i całym sezonie znajdzie się pod wielkim zagrożeniem.

Rozmowy z zainteresowanymi stronami cały czas trwają, aczkolwiek jeżeli nie znajdzie się chętny kupiec przed testami, to nie wyłożymy na nie pieniędzy. Nie możemy niczego wykluczyć, aczkolwiek jeżeli znajdziemy się w tym samym położeniu w okolicach Grand Prix Australii, to szanse na uratowanie zespołu będą już nikłe. Musimy ruszyć w najbliższych tygodniach, jeżeli są na to szanse - powiedział Shinners.

KOMENTARZE

3
kabans
06.01.2015 01:32
niech połączą się z marussią i jednym teamie jeden bolid będzie zielony a drugi czarno czerwony
michal132
05.01.2015 04:11
w dodatku personel Cat powędrował do Lotusa i Williamsa
Masio
05.01.2015 04:03
Jak dla mnie to już od dawna jest oczywiste, że Caterham nie pojedzie w tym roku i że będziemy mieli 18 samochodów w tegorocznej stawce.