Nikita Mazepin kolejnym kierowcą rozwojowym Force India

16-letni Rosjanin dołączy w ekipie do Alfonso Celisa Juniora
01.02.1611:48
Mateusz Szymkiewicz
1053wyświetlenia


Zespół Force India potwierdził pozyskanie Nikity Mazepina w roli kierowcy rozwojowego.

16-latek pochodzi z Rosji i jest kartingowym wicemistrzem świata z 2014 roku w kategorii KF. W zeszłym sezonie Mazepin przesiadł się do jednomiejscowego bolidu startując w nowozelandzkiej Toyota Racing Series oraz północnoeuropejskiej Formule Renault 2.0, gdzie w końcowej klasyfikacji uplasował się na dwunastym miejscu z dorobkiem jednego podium.

W tym sezonie zawodnik będzie startował w Mistrzostwach Europy Formuły 3 z ekipą Hi-Tech Racing, a także pełnił funkcję kierowcy rozwojowego Force India wraz wcześniej potwierdzonym Alfonso Celisem Juniorem. Jak potwierdziła stajnia z Silverstone, do obowiązków Mazepina będzie należała praca w symulatorze oraz udział w różnych aktywnościach.

To niesamowite uczucie móc dołączyć do Sahara Force India - powiedział Nikita Mazepin. To największy krok wykonany w mojej dotychczasowej karierze i chcę podziękować Vijay'owi, a także każdemu w zespole za podarowanie mi tej szansy. Jestem młody i mam wiele do nauczenia, więc zbieranie doświadczenia z zespołem będzie istotne dla mojego rozwoju. Moim celem jest dołączenie w przyszłości do Formuły 1 i dzisiejsza informacja przybliża mnie do tego. Będę ciężko pracował by pomóc ekipie i zamierzam zrobić co w mojej mocy, by poprawić umiejętności.