Paul di Resta kierowcą rezerwowym Williamsa w sezonie 2016

Dla Szkota jest to powrót do Formuły 1 po dwuletniej przerwie
14.03.1610:26
Mateusz Szymkiewicz
1255wyświetlenia


Zespół Williams potwierdził zakontraktowanie Paula di Resty w roli kierowcy rezerwowego.

Szkot ma na swoim koncie trzy sezony startów dla Force India w latach 2011-2013, podczas których wywalczył 121 punktów, a jego najlepszą pozycją na mecie była czwarta podczas Grand Prix Bahrajnu 2013. Po utracie posady w Formule 1, 29-latek zdecydował się na powrót do mistrzostw DTM, gdzie reprezentuje barwy Mercedesa.

Jak dzisiaj potwierdził Williams, di Resta będzie jego rezerwowym zawodnikiem, a swoje obowiązki połączy z dalszymi startami w DTM. W ramach swojej roli Szkot będzie obecny w garażu zespołu podczas weekendów Grand Prix, a także odbędzie kilka sesji w symulatorze.

Jestem zachwycony mogąc dołączyć do Williamsa jako kierowca rezerwowy i nie mogę się doczekać sezonu 2016 - powiedział Paul di Resta. To będzie dla mnie bardzo pracowity rok, ponieważ będę startował dla Mercedesa w DTM, a także przyjeżdżał na wyścigi Grand Prix jako rezerwowy zawodnik. Zamierzam dać pełne wsparcie i nie mogę się doczekać ekscytujących możliwości czekających w tym sezonie. Chciałbym podziękować Claire oraz całemu Williamsowi za umożliwienie mi dołączenia do zespołu.

KOMENTARZE

2
marios76
16.03.2016 07:12
@Medoks1 Nie przesadzaj, źle nie jeździł. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest to przymiarka do fotela na 2017rok? Bottas może odejść, mówiło się nawet o Ferrari, choć szanse spadaja. Massa musiałby mieć nową umowe, a pewnie chciałby na dwa lata- problemem może być jego wiek, taka niewiadoma? Gdyby któryś z etatowych opuścił Williamsa, to di Resta ma ddoświadczenie, a jeździłby prawie za darmo, ciesząc się z możliwości powrotu:)
Medoks1
14.03.2016 08:13
No cóż, był "ogór" Sutil to teraz będzie inny "kiszeniak" Di Resta. Mam nadzieję że nie będzie musiał zastępować któregoś z etatowych.