Gasly wygrywa główny wyścig GP2 na Hungaroringu

Jest to druga z rzędu wygrana Francuza w sobotniej rywalizacji
23.07.1618:08
Łukasz Godula
1019wyświetlenia

Pierre Gasly zwyciężył w kolejnym głównym wyścigu GP2 w tym sezonie, tym razem meldując się na mecie przed Antonio Giovinazzim.

Gasly zaliczył dobry start z pole position i prowadził w początkowej fazie wyścigu. Po postojach również bez problemu odzyskał prowadzenie, którego nie oddał do mety.

Podczas gdy junior Red Bulla utrzymał na starcie prowadzenie, zarówno Giovinazzi jak i Norman Nato wyprzedzili Sergieja Sirotkina, który ruszał z drugiej lokaty. Gasly zbudował przewagę 1,6 sekundy w jedno okrążenie, podczas gdy Giovinazzi rozpoczął budowanie przewagi nad Nato.

Po starcie na miękkich oponach, czołowa czwórka zjechała do pit lane po dwóch okrążeniach, podczas gdy Gasly i Giovinazzi utrzymali wirtualne prowadzenie, to Nato został wyprzedzony przez Sirotkina. Raffaele Marciello stał się liderem wyścigu do postoju i prowadził stawkę z przewagą 10 sekund nad Gustavem Malja.

Szwed był naciskany przez Lucę Ghiotto oraz Alexa Lynna, gdy Włoch pojechał zbyt optymistycznie w pierwszym zakręcie i stracił pozycję. Wspomniane trio było pierwszą grupą, która zjechała do boksu po starcie na twardej mieszance. Marciello wyjechał na czwartej pozycji, niezbyt daleko za Sirotkinem, który jechał zaraz za Giovinazzim.

Rosjanin coraz mocniej naciskał na Giovinazziego, jednak ostatecznie do mety układ nie zmienił się, a Gasly spokojnie dojechał do flagi w szachownicę. Marciello również nie awansował i finiszował czwarty, przed Arthurem Pikiem i Nobuharu Matsushitą.

Nato i Jordan King uzupełnili czołową ósemkę, a drugi z nich wystartuje jutro z pole position. Ostatnie dwie punktowane pozycje powędrowały do Artema Markiełowa i Mitcha Evansa.

KOMENTARZE

1
Kamikadze2000
23.07.2016 10:54
Mój faworyt mknie po tytuł. :))