Ocon gotowy dołączyć do fabrycznego zespołu Mercedesa

Francuz jest łączony z posadą w ekipie aktualnych mistrzów świata
21.06.1809:35
Mateusz Szymkiewicz
1797wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że jest gotowy dołączyć do fabrycznego zespołu Mercedesa.

21-latek przebywa już drugi sezon na wypożyczeniu w ekipie Force India, która korzysta z technologii Mercedesa. Docelowo kierowca ma zbierać doświadczenie przed dołączeniem do zespołu niemieckiego producenta i już teraz łączy się z go z posadą na sezon 2019, ze względu na fakt, iż nowych umów wciąż nie posiadają Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas.

Nie myślę zbyt wiele o mojej przyszłości - powiedział Esteban Ocon dla gazety Marca. Uważam, że ważniejsza jest koncentracja na tym co wykonuję obecnie. Mercedes zadecyduje o tym czy chce mnie oraz kiedy. Jedyne co mogę robić, to wykonywać dobrą pracę tutaj [w Force India], więc na tym się skupiam. Zobaczymy co będą chcieli zrobić.

Francuz dodał, że jest szczęśliwy startując dla Force India, zwłaszcza, iż bolid ekipy umożliwił Perezowi zdobycie trzeciego miejsca w Azerbejdżanie. To było imponujące. Dysponujemy konkurencyjnym bolidem, nawet jeżeli nasz budżet jest znacznie mniejszy niż u innych. Spisujemy się znakomicie, a moje relacje z Checo są dobre, nie ma między nami żadnych problemów.

KOMENTARZE

6
Masio
21.06.2018 05:46
Życzę Oconowi, aby kiedyś w swojej karierze w F1, ścigał się bolidem z czołówki.
Patok12
21.06.2018 01:55
Ocon się nie nadaje do Mercedesa może jest szybko ale zbyt ostro jeździ (Azerbejdżan w tym i poprzednim sezonie). W tym sezonie jedynie Monako miał dobre bo FI jest w tym sezonie słabe.
szajse
21.06.2018 12:18
Jako taki pomocnik-ciamajda się nada bo czy Bottas czy Ocon na jedno wychodzi a trochę wietrzenia w składach nigdy nie zaszkodzi. Ale skoro (podobno cienkiego) Pereza nie może wyprzedzić to tak, że tak powiem trochę nie tego, wicie rozumicie, coś nie halo. Może niech jednak zostanie u VJ-a jeszcze kilka lat, potem elektryki, WEC itd.
Mahilda111
21.06.2018 10:46
@Aeromis Raczej się nie nabierają, bo nie dość, że faktycznie Sergio jeździ dosyć szczęśliwie, to udowodnił wszystkim w 2017 roku, że nie jest graczem zespołowym. Ferrari go nie weźmie, bo to mogła być jego jedyna realna opcja na starty w czołówce. Moim zdaniem był głupi, iż nie podpisał umowy z Renault, bo w dłuższej perspektywie mogą wbić się do TOP'u, a tak mają już mocno obsadzone kokpity z perspektywą w najbliższych latach na np. Ocona czy Bottasa. Kwestia rozstrzygnięć na rynku transferowym.
Aeromis
21.06.2018 10:24
Z farciarzem Perezem trudno się wygrywa w przeciętnym zespole. Raz trzepnie podium i nabije punkty. Jeśli jednak zerknąć na Pozycje końcowe To poza Australią gdy obaj kierowcy dojechali Perez nie wygrał z Oconem ani razu! Jeśli weźmiemy pod uwagę Pola startowe to jest 5:2 dla Ocona. Solą w oku pozostają punkty, tradycyjnie szczęśliwie przez Sergio zdobyte, prześlizguje się tak Perez od wielu sezonów tworząc swój niezdrowy - zbyt dobry wizerunek na który mam wrażenie nabierają się także szefowie zespołów.
Pietrek
21.06.2018 08:25
Ocon do Mercedesa, najlepiej za Hamiltona.