Villeneuve: Powiązania z Mercedesem zablokowały Oconowi dalsze starty

Kanadyjczyk odniósł się do oskarżeń Toto Wolffa o nieuczciwość innych zespołów
16.01.1909:56
Mateusz Szymkiewicz
3624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve jest przekonany, że powiązania z Mercedesem uniemożliwiły dalsze starty Estebanowi Oconowi w Formule 1.

Francuz po trzech sezonach w Manorze oraz Force India wypadł ze stawki, tracąc miejsce w stajni z Silverstone na rzecz Lance'a Strolla. Początkowo kierowca był łączony z angażem w Renault i McLarenie, lecz oba zespoły zrezygnowały z Ocona ze względu na jego status juniora Mercedesa.

Sytuacja Ocona spotkała się z krytyką Toto Wolffa, który oskarżył ekipy o robienie polityki oraz kłamstwa. Zdaniem mistrza świata z sezonu 1997 - Jacquesa Villeneuve'a, za sytuację 22-latka odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie Mercedes.

Esteban Ocon znalazł się w F1 dzięki Mercedesowi. W tym samym czasie faktem jest, że Mercedes zablokował mu przejście do innych zespołów. Miał wystarczająco dużo szczęścia, by znaleźć się w Formule 1 na kilka lat bez wsparcia sponsorów, co jest w pewien sposób niesamowite. Powinien być z tego dumny, aniżeli podchodzić do sprawy negatywnie - powiedział Kanadyjczyk.

Villeneuve ujawnił również, że utworzył program mający wspierać finansowo młodych kierowców. Mam wrażenie, że w obecnych czasach wsparcie finansowe jest ważniejsze od talentu. W trakcie roku wielokrotnie pojawiam się w padoku i dostrzegam na czym to polega, ponieważ także mam dzieci. Często rodzice podchodzą do mnie i pytają «Co powinienem zrobić, żeby pomóc mojemu synowi?», a moja pierwsza odpowiedź to «Powiedz mu, żeby zajął się czymś innym». To okropne, ale nie potrafię kłamać.

KOMENTARZE

6
F1V0
17.01.2019 06:39
@rno2 Ocona nie wzięli bo wcześniej podpisali Bottasa. Byli przekonani, że znajdzie miejsce w Renault, ale Ricciardo im plany pokrzyżował.
piwo
17.01.2019 11:34
a od kiedy Ocon to talent. talentem jest hamilton. jakby ocon mial szybkosc hamiltona na pewno na lawce by nie siedzial. a ze to kolejny sredniak to teamy bez takiego moga sie obejsc bo pelno takich keirowcow na rynku.
rno2
17.01.2019 07:35
@Maciek znafca No i własnie przykład Ocona pokazuje, że nie zawsze opieka producenta daje efekty. Sam Mercedes nie chciał wziąć do siebie Ocona tłumacząc to brakiem wystarczającego doświadczenia, ale też nie chce płacić większych sum, żeby ich junior mógł jeździć w innym zespole...
Maciek znafca
16.01.2019 11:48
W świecie w którym czołowe zespoły mają swoje programy juniorskie.
Yurek
16.01.2019 03:51
[quote="piwo"]talenty spokojnie sobie poradza[/quote] W jakim swiecie Ty zyjesz?
piwo
16.01.2019 09:24
talenty spokojnie sobie poradza. sredniaki faktycznie nie koniecznie. i wypowiedz vinowlej chyba dotyczy sredniakow. wtedy ciezko sie nie zgodzic. by jezdzci na srednim poziomie to potrzeba na to kasy. dla najlepszych zawsze znajdzie sie kasa. wystarczy spojrzec na kariere miko marczyka. sami do niego walili. a vinowlej chyba uwaza sie za mega talent a nim nigdy nie byl. i l dlatego po odrzuceniu ma takie a nie inne zdanie.