Sirotkin celuje w powrót do stawki Formuły 1 w sezonie 2020

Nowy kierowca rezerwowy Renault wciąż dysponuje wsparciem SMP Racing
28.02.1908:59
Mateusz Szymkiewicz
662wyświetlenia


Siergiej Sirotkin celuje w powrót do stawki Formuły 1 w sezonie 2020.

Rosjanin był zeszłorocznym kierowcą Williamsa, jednakże zespół postanowił nie przedłużać z nim umowy i zaangażował w jego miejsce Roberta Kubicę. 23-latek pozostał jednak w padoku jako rezerwowy zawodnik Renault, wracając tym samym do zespołu, z którym był związany w latach 2016-2017.

Pracowałem już z tym zespołem w sezonie 2017, więc znam już zarząd, inżynierów oraz mechaników - powiedział Siergiej Sirotkin. Jestem rezerwowym kierowcą, ale to nie oznacza, że zrobiłem krok w tył. Traktuję to jako inną drogę do osiągnięcia mojego celu.

Sirotkin mimo utraty posady kierowcy wyścigowego wciąż dysponuje wsparciem banku SMP. Rosjanin dokończy sezon WEC jako reprezentant SMP Racing, natomiast właściciel zespołu - Boris Rotenberg, dodał, że celem Sirotkina na 2020 rok jest powrót do Formuły 1. Zadecydowaliśmy, że w 2019 roku Siergiej wróci do Renault. Główną serią dla Siergieja będą Długodystansowe Mistrzostwa Świata, jednakże sparujemy to z funkcją rezerwowego zawodnika w Formule 1. Spodziewamy się, że Siergiej zmaksymalizuje swój potencjał w WEC i będzie gotowy na powrót do F1 w przyszłości - dodał Rotenberg.