Mazepin kończy testy w Barcelonie na czele tabeli

20-letni Rosjanin pracował w środę z zespołem Mercedesa.
15.05.1919:04
Nataniel Piórkowski
6571wyświetlenia


Nikita Mazepin wykręcił najlepszy czas drugiego dnia grupowych testów Formuły 1 na Circuit de Barcelona Catalunya.

Rosjanin odpowiadał w środę za realizację programu Mercedesa. Wynik osiągnięty przez 20-letniego kierowcę F2 był o dwie dziesiąte sekundy gorszy od tego, z jakim wtorkowe zajęcia zakończył etatowy kierowca Srebrnych Strzał - Valtteri Bottas.

Przed południem Mazepin wziął udział w jednym niegroźnym incydencie, w trakcie którego obrócił swój bolid. Nie powstrzymało go to jednak od przejechania największej liczby kilometrów spośród wszystkich kierowców. Na liście startowej znalazło się wyjątkowo dużo juniorów.

Na drugim miejscu ze stratą 1,3s do lidera uplasował się Alex Albon z Toro Rosso. Dalej znaleźli się kierowcy Ferrari: Antonio Fuoco oraz realizujący cele rozwojowe Pirelli Charles Leclerc, który przez cały dzień korzystał z nieoznakowanych opon. Podobne obowiązki miał także Lance Stroll z Racing Point. Czołową piątkę uzupełniło nazwisko Kimiego Raikkonena. Mistrz świata przejechał 86 okrążeń za kierownicą bolidu Alfy Romeo.

Oprócz wspomnianych wcześniej Mazepina i Fuoco do grona kierowców z niskim stażem w F1 zaliczyć można było Jacka Aitkena (Renault), Nicka Yelloly'ego (Racing Point), Nicholasa Latifiego (Williams), Dana Ticktuma (Red Bull) a ponadto Olivera Turveya oraz Sergio Sette Camarę (McLaren). Brazylijczyk przejechał dziewiętnaście okrążeń po czym zatrzymał swój bolid na poboczu ze względu na usterkę techniczną. Później nie wrócił już na tor.

Wyniki drugiego dnia testów w Barcelonie