Motorsport.com: Binotto nie będzie już dyrektorem technicznym Ferrari

Włoch pozostanie szefem ekipy, a prace nad bolidem zostaną podzielone na trzech inżynierów.
19.07.1914:47
Mateusz Szymkiewicz
3619wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Motorsport.com podaje, że Mattia Binotto zrezygnował w tym tygodniu z pełnienia funkcji dyrektora technicznego Ferrari.

49-latek na początku tego roku został szefem Scuderii, łącząc nowe obowiązki z funkcją lidera projektantów. Mimo to jak informują źródła Motorsport.com, po dziesięciu wyścigach w obu rolach Binotto zdecydował skupić się na zarządzaniu ekipą, przekazując władzę w pionie technicznym trzem osobom.

Za rozwój nadwozia ma być odpowiedzialny Enrico Cardile, na czele działu aerodynamicznego stanie David Sanchez, natomiast prace nad silnikiem będzie nadzorował Corrado Iotti. Z kolei za przyszłe projekty, w tym model na sezon 2021, ma odpowiadać Simone Resta, który jeszcze w tym roku wróci do Ferrari po półtorarocznym pobycie w Alfie Romeo.

Oficjalnego komunikatu w sprawie porzucenia funkcji dyrektora technicznego przez Mattię Binotto mamy spodziewać się podczas Grand Prix Niemiec. Co ciekawe, Motorsport.com informuje również, że trwają zmiany w pionie sportowym stajni z Maranello, które mogą okazać się sporą niespodzianką.