Mercedes będzie odpowiadał za rozwój kariery Norrisa?

Może mieć to związek z przejściem McLarena na silniki produkowane w Brixworth.
03.10.1912:19
Nataniel Piórkowski
1148wyświetlenia


Mercedes mógł zapewnić sobie prawo do zarządzania karierą Lando Norrisa.

W ubiegłą sobotę McLaren ogłosił, że po sezonie 2020 zakończy współpracę z Renault, odnawiając partnerstwo silnikowe z Mercedesem.

Włoski magazyn Auto Moto twierdzi, że w negocjacjach dotyczących kontraktu pośredniczyło Horatio Investments - firma założona przez Adama Norrisa - ojca Lando. Zajmuje się on inwestycjami w obszarach osobistego zainteresowania. Wśród nich wymieniana jest Formuła 1, sporty konne oraz nieruchomości komercyjne.

Auto Moto donosi, że pieczę nad rozwojem kariery 19-letniego Lando Norrisa przejął program kierowców Mercedesa, którym dowodzi osobiście szef działu sportów motorowych niemieckiego koncernu - Toto Wolff.

Członkiem programu pozostanie także w przyszłym roku Esteban Ocon - nawet pomimo tego, iż podpisał dwuletni kontrakt z Renault. Cyril Abiteboul przekonuje, że w okresie obowiązywania umowy koncern ze Stuttgartu nie będzie miał żadnych praw do skorzystania z usług Francuza.

Niewielką różnicą jest to, że firma zarządzająca karierą Estebana jest zespołem wyścigowym i chodzi tu o Mercedesa - powiedział Abiteboul.