Mercedes zadedykował tytuł mistrzowski Nikiemu Laudzie

"[Niki] potrafił nas wspierać, ale jednocześnie wywierać presję. Był kimś wyjątkowym"
13.10.1912:36
Nataniel Piórkowski
989wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes zadedykował zdobycie szóstego z rzędu mistrzostwa konstruktorów Nikiemu Laudzie.

Trzykrotny mistrz świata pełnił w stajni z Brackley funkcję dyrektora niewykonawczego. Był maksymalnie zaangażowany w pracę zespołu a wielu członków ekipy traktowało go jako mentora.

Lauda zmarł w maju tego roku, dziesięć miesięcy po przeszczepie płuca. W ostatnich dniach życia Austriak zmagał się z ostrą niewydolnością nerek i był poddawany dializom.

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, powiedział: Myślę, że chcielibyśmy zadedykować ten sukces Nikiemu, ponieważ od samego początku naszej podróży był on dla nas bardzo ważną osobą. Jego obecność miała dla nas olbrzymie znaczenie - potrafił nas wspierać, ale jednocześnie wywierać presję. Był po prostu kimś wyjątkowym.

Z różnych powodów każde mistrzostwo jest wyjątkowe. To także, bo nie zawsze jest łatwo odkryć samego siebie na nowo i wyznaczyć cele, które zmotywują wszystkich u progu długiego sezonu.

Brakuje nam Nikiego. Szóste mistrzostwo z rzędu oznaczające pobicie rekordu Ferrari sprzed 15 lat, jest szczególnie wyjątkowe. Nie jestem jeszcze w stanie dopuścić do siebie tej myśli.

Nie byłbym w stanie powiedzieć wszystkiego w ciągu 30 sekund. Gdybym miał to podsumować, to powiedziałbym o grupie ludzi, którzy pracują nad naszym projektem i dają z siebie wszystko. Są najlepsi w tym co robią. Siła naszej ekipy sprawiła, że dzisiaj świętujemy zdobycie tego mistrzostwa.