Verstappen usatysfakcjonowany pokonaniem duetu Ferrari

Holender nie ukrywa, że jego celem na sezon 2020 jest mistrzostwo świata.
01.12.1919:45
Nataniel Piórkowski
1336wyświetlenia


Max Verstappen czuje dumę z ukończenia sezonu przed kierowcami Ferrari, ale podkreśla, że Red Bull musi stawiać sobie za cel walkę o mistrzostwo świata w 2020 roku.

Po wyścigu w Abu Zabi, zakończonym na drugim miejscu, Verstappen został poproszony o podsumowanie sezonu 2019 w wykonaniu swoim i Red Bulla.

Mieliśmy dzisiaj. Nie mogliśmy chyba zrobić nic więcej. Strategia okazała się korzystna dla zespołu. Wyprzedziłem Ferrari poprzez walkę na torze i mogliśmy jechać nasz własny wyścig. Cieszę się mogąc zakończyć sezon w takim stylu.

Austria. Wydaje mi się, że pierwsze zwycięstwo Hondy w erze hybrydowej - to było bardzo emocjonalne przeżycie. W dodatku dokonaliśmy tego na naszym domowym torze, przed rzeszami holenderskich kibiców. To dla mnie prawdziwa perełka tego sezonu.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie możemy spoglądać w przeszłość. Chcemy postawić krok naprzód, więc oczywiście w kolejnym sezonie naszym celem musi być walka o mistrzostwo świata.

Kończę tę kampanię przed dwoma kierowcami Ferrari. Traktuję to jako dobre osiągnięcie. Odnieśliśmy kilka zwycięstw, zdobyliśmy kilka pole positions, ale za rok chcemy walczyć o tytuł. Musimy wejść na wyższy poziom. Możemy być jednak zadowoleni z postępów, jakich dokonaliśmy w tym sezonie.