Nick Chester łączony z pracą w pionie technicznym Williamsa

Przed kilkoma tygodniami potwierdzono odejście projektanta z Renault.
17.12.1912:35
Mateusz Szymkiewicz
1291wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport.com informuje, że Nick Chester może objąć jedną z kierowniczych ról w pionie technicznym Williamsa w 2020 roku.

Brytyjczyk był wieloletnim projektantem Renault, pełniąc na pewnym etapie funkcję dyrektora technicznego zespołu. Przed dwoma tygodniami potwierdzono, że Chester pożegna się ze stajnią z Enstone, co jest częścią procesu restrukturyzacji po nieudanym sezonie 2019.

Aktualnie 51-latek przebywa na obowiązkowym urlopie, który dobiegnie końca w trakcie sezonu 2020. Niewykluczone, że z usług Chestera zdecyduje się skorzystać Williams, który także przechodzi duże zmiany. Stajnia z Grove pogrążona w kryzysie sportowym pożegnała się ze swoim dyrektorem technicznym Paddy'm Lowem przed startem minionej kampanii.

Według Motorsport.com, Williams rozważa przekazanie kompetencji dyrektora technicznego właśnie Nickowi Chesterowi. Brytyjski zespół poproszony o komentarz w tej sprawie odmówił przedstawienia swojego stanowiska.

Aktualnie odpowiedzialność za rozwój następcy FW42 została podzielona między kilku projektantów. Doug McKiernan stoi na czele działu odpowiedzialnego za rozwój aerodynamiki, Adam Carter odpowiada za prace biura projektowego, Barney Hassell zajmuje się dynamiką pojazdu, natomiast Dave Robson nadzoruje pracę zespołu na torze wyścigowym.

Wiceszefowa zespołu - Claire Williams, pytana w Abu Zabi o postępy w poszukiwaniu nowego dyrektora technicznego, ujawniła, że nie będzie spieszyć się z wyborem następcy Paddy'ego Lowe'a.