Hamilton: Wierzę, że Mercedes rozwiąże problemy z silnikiem

Według Autosportu, liczne awarie podczas testów nie były ze sobą powiązane.
01.03.2010:38
Mateusz Szymkiewicz
2138wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton jest przekonany, że Mercedes upora się z wysokim poziomem zawodności tegorocznych układów napędowych.

Niemiecki producent podczas zimowych testów musiał stawić czoła kilku poważnym awariom. Jego klient - Williams, potwierdził, że w trakcie sześciu dni skorzystał z trzech jednostek. Z kolei Autosport dotarł do informacji, z których wynika, że żadna z usterek nie była ze sobą powiązana, co dodatkowo utrudnia pracę Mercedesowi.

W ubiegłym roku mieliśmy trudną zimę i teraz było podobnie - powiedział Lewis Hamilton, kierowca Mercedesa. Był pewien okres, kiedy przy silnikach V6 można było cały czas odblokowywać kolejne osiągi. W końcu jednak doszliśmy do momentu, w którym postępy stały się ograniczone. Jak w takim razie wydobyć jeszcze więcej mocy z turbodoładowanego V6? Jak daleko można się posunąć? Już teraz znajdujemy się na szczycie prędkości maksymalnej.

Konieczne są duże inwestycje, by zyskać dodatkowy kilometr na godzinę. Mam jednak pełną wiarę oraz zaufanie, że chłopaki będą metodyczni w postępach i nasz silnik będzie bardzo dobry. Jest on postępem względem minionego roku. Po prostu nie jest on tak niezawodny jakbyśmy chcieli. Jestem jednak pewny, że wrócił on do fabryki i trwają ciężkie prace, mające rozwiązać problem.