Marko: Red Bull jest w stanie pokonać Mercedesa w Australii

Doradca zespołu zwraca uwagę na niezawodność RB16 podczas testów.
02.03.2018:17
Mateusz Szymkiewicz
1339wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Helmuta Marko, Red Bull jeszcze nigdy nie był tak blisko podjęcia skutecznej walki o mistrzowskie tytuły w erze hybrydowych silników V6, tak jak w 2020 roku.

Za stajnią z Milton Keynes są udane zimowe testy, podczas których zaprezentowała konkurencyjne osiągi oraz wysoką niezawodność bolidu RB16. Uważa się, że Red Bull dysponuje lepszym tempem od Ferrari i ustępuje jedynie Mercedesowi.

Samochód robi dokładnie to, czego od niego oczekujemy i na co mieliśmy nadzieję - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bull Racing. Rozpoczynamy sezon z bardzo pozytywnymi odczuciami. Jesteśmy o krok bliżej naszego celu, jakim jest uczynienie z Maksa Verstappena najmłodszym mistrzem świata. Testy są mylące, ponieważ zespoły ukrywają co naprawdę robią. Mimo to jesteśmy znacznie lepiej przygotowani niż w poprzednich latach. Uważam, że jesteśmy w stanie podjąć walkę z Mercedesem w Australii.

Austriak uważa też, że zawodność nie powinna już być dłużej problemem Red Bulla, jako, iż Honda nie planuje korzystania z nadprogramowych podzespołów. Zapewniamy was, że niezawodność jest po naszej stronie. Wykonaliśmy na hamowni 5000 kilometrów, w porównaniu do 500 w poprzednim roku. Najważniejsze jest jednak, że Honda wykonała bardzo duży skok w mocy maksymalnej. Liczymy na to, że będziemy na równi z Mercedesem i Ferrari, co powinno oznaczać znaczne postępy w kwalifikacjach.