Zespoły przyspieszają zamknięcie baz w Wielkiej Brytanii

Decyzje tamtejszego rządu przyspieszyły rozpoczęcie obowiązkowej przerwy.
24.03.2019:13
Nataniel Piórkowski
1126wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespoły z bazami w Wielkiej Brytanii przyspieszą zamknięcie fabryk w odpowiedzi na nowe restrykcje wprowadzone przez rząd Borisa Johnsona.

W celu ograniczenia postępowania pandemii koronawirusa, brytyjski rząd nakazał obywatelom pozostanie w domach. Przejazdy w celach biznesowych są dopuszczone tylko w przypadku, gdy firma nie zapewnia możliwości pracy z domu. Zasady te będą obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie.

Zespoły Formuły 1 zmieniły już swoje plany związane z przesunięciem obowiązkowego zamknięcia fabryk z sierpnia na przełom marca i kwietnia. Komunikat rządu zmusił je jednak do poczynienia kolejnych korekt.

Williams zamknie swoją bazę w Grove w środę o godzinie 6 rano. Zostanie ona ponownie otwarta najwcześniej 15 kwietnia.

Rzecznik McLarena potwierdził, że fabryka w Woking będzie zamknięta w tym samym terminie.

Według ustaleń portalu RaceFans w środę na obowiązkowy urlop udadzą się także pracownicy Red Bulla, którzy pierwotnie mieli rozpocząć wypoczynek w nadchodzący piątek.

Pozostałe zespoły także modyfikują swoje plany.

Baza Haasa w Banbury została zamknięta już 19 marca.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami fabryki produkujące silniki nie są zobligowane do organizacji "wakacyjnej" przerwy. Część tych pracowników teamów, którzy pomagają w rozwoju i produkcji respiratorów nie odejdą od swych stanowisk pracy.

We Włoszech, kraju najbardziej dotkniętym atakiem koronawirusa, tymczasowo zamknięte zostały już fabryki Ferrari i AlphaTauri.