Pietrow: Możliwy całkowity brak wyścigów w roku 2020

Tymczasem Gerhard Berger obawia się o start sezonu w DTM.
31.03.2009:26
Maciej Wróbel
795wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca Renault i Caterhama - Witalij Pietrow, przyznał, że możliwy jest całkowity brak wyścigów w 2020 roku.

Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, że sezon Formuły 1 będzie w stanie ruszyć najwcześniej w połowie czerwca. Jednakże w rozmowie z Izwiestiją Witalij Pietrow stwierdził, że wszystkie serie wyścigowe mogą zostać odroczone o rok.

Niestety, jak widzimy, liczba zarażonych koronawirusem stale rośnie. Na tę chwilę nie sądzę, by do września można było cokolwiek zaplanować - powiedział Rosjanin.

Szef serii DTM, Gerhard Berger przyznał natomiast, że nie jest w stanie określić, kiedy niemiecka seria będzie w stanie rozpocząć zmagania w sezonie 2020. Kalendarz jest gotowy. Czy jednak będzie się go dało wprowadzić w życie, to się okaże. To samo dotyczy Spielbergu [Grand Prix Austrii]. W tej chwili uważam, że zorganizować je będzie bardzo trudno, aczkolwiek wszystko zmienia się z dnia na dzień.

Berger uważa także, że choć to ludzkie zdrowie powinno być priorytetem, martwi się także o światową gospodarkę: Czy wszystko zmierza ku katastrofie? Gdy słucham opinii z Holandii, Szwecji czy Stanów Zjednoczonych, ciężko powiedzieć, która ścieżka jest tą właściwą. Po wszystkim będziemy mądrzejsi.