Williams potwierdza ustabilizowanie sytuacji finansowej

Ekipa sprzedała Advanced Engineering oraz wzięła pożyczki m.in. od Michaela Latifiego.
13.04.2011:28
Ł. Tarnacki, M. Szymkiewicz
1245wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że udało mu się wyjść z finansowego dołka dzięki sprzedaży Advanced Engineering oraz otrzymanym pożyczkom.

Stajnia z Grove pod koniec minionego roku sprzedała jeden ze swoich działów, natomiast teraz potwierdziła uzyskanie pożyczek od banku HSBC oraz firmy Latrus Racing. Na jej czele stoi Michael Latifi, udziałowiec McLarena oraz ojciec kierowcy zespołu Nicholasa. Kanadyjczyk wspiera również ekipę jako sponsor, reklamując na bolidach FW43 marki Sofina oraz Lavazza.

Po sprzedaży jednego z naszych działów rozpoczęliśmy proces refinansowania. Rozważywszy szereg opcji i podjęliśmy proces finalizacji naszych działań związanych z pożyczkodawcami. Wszystkie wypracowane porozumienia zostały wynegocjowane w oparciu o zasady rynkowe. Teraz odpowiedni pakiet pożyczek zapewnia nam zasoby, dzięki którym możemy kontynuować rozwój w prawidłowym kierunku - mówi zastępczyni szefa zespołu, Claire Williams.

W roli zabezpieczenia finansowego znalazły się wszystkie samochody skonstruowane przez Williamsa, począwszy od modelu FW06 z 1978 roku, a skończywszy na obydwu FW42 z poprzedniego sezonu. W skład listy wchodzą również wszystkie bolidy mistrzowskie.

Wiele z tych aut jest sprawnych i zdatnych do jazdy, można je regularnie widywać na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z motosportem. Inne konstrukcje Williamsa pełnią funkcje pokazowe i od czasu do czasu są wypożyczane do muzeów.