Ö3: Tegoroczny sezon F1 zainaugurują dwa wyścigi w Austrii

Nadawca podkreśla, że oficjalne potwierdzenie tej informacji jest już tylko kwestią czasu.
25.04.2019:13
Nataniel Piórkowski
2505wyświetlenia


Wkrótce dojdzie do oficjalnego potwierdzenia inauguracji sezonu Formuły 1 na Red Bull Ringu.

Informacje w tej sprawie przekazuje austriackie publiczne radio Ö3. Tylko kolejna fala zachorowań na wirusa może uniemożliwić Formule 1 wizytę w Styrii - dodaje rozgłośnia.

Co więcej na Red Bull Ringu nie odbędzie się jeden, ale aż dwa wyścigi zaliczane do mistrzostw świata. Pierwszy zostanie zorganizowany zgodnie z planem 5 lipca a kolejny tydzień później - 12 lipca.

Austria rozpoczęła już znoszenie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Jest to też jeden z tych europejskich krajów, któremu skutecznie udaje się kontrolować rozprzestrzenianie się infekcji.

Pomimo tego wyścigi w Austrii odbędą się bez udziału publiczności. Personel toru, pracownicy ochrony oraz osoby odpowiadające za obsługę gości zostali już poddani pierwszym testom na obecność koronawirusa a w kolejnych tygodniach ich stan zdrowia będzie monitorowany przez służby medyczne.

Personel Formuły 1 znajdujący się na torze będzie ograniczony do dwóch tysięcy pracowników. Bramy Red Bull Ringu przekroczą tylko te osoby, które przeszły test na obecność SARS-CoV-2 a jego wynik okazał się negatywny. Dostępu do padoku nie będą mieli dziennikarze.

Po Grand Prix Austrii mogą zostać rozegrane aż trzy wyścigi w Wielkiej Brytanii z wykorzystaniem różnych konfiguracji toru Silverstone. Realizacja tych planów będzie w dużej mierze zależała od rozwoju pandemii na Wyspach.