F1 skierowała do władz Austrii plan powrotu na Red Bull Ringu

Decyzja w sprawie organizacji wyścigów ma być znana w ciągu kilku dni.
15.05.2010:26
Mateusz Szymkiewicz
509wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 skierowała do władz Austrii plan powrotu do rywalizacji na Red Bull Ringu.

Liberty Media miało przygotować wstępny kalendarz na sezon 2020, który ma zakładać dwa wyścigi w Spielbergu w dniach 5 oraz 12 lipca. Jak informuje Austria Presse Agentur, Red Bull oraz władze Formuły 1 mieli wspólnie wysłać do rządu kraju projekt organizacji Grand Prix bez udziału publiczności.

Koncept środków bezpieczeństwa jest gotowy i został wysłany tego ranka - mówił w czwartek Helmut Marko, doradca Red Bulla. Spełnia on wszystkie wymagania rządowe. Wzięliśmy wszystko pod naszą uwagę i teraz czekamy na odpowiedź.

Minister zdrowia Austrii - Rudolf Anschober, ujawnił, że osobiście nie otrzymał jeszcze planu, ale oczekuje go w ciągu kilku następnych dni. Każdy organizator ma prawo poprosić o zgodę na swoją imprezę. Podstawowym wymogiem jest stosowanie standardów bezpieczeństwa. Ocenimy ryzyko i stwierdzimy, czy środki bezpieczeństwa spełniają nasze wymagania. Następnie zostanie podjęta decyzja na podstawie faktów. To, że mogę być fanem Formuły 1 lub nie, nie będzie miało żadnego znaczenia. Każdy projekt potraktujemy poważnie i przyjrzymy się mu z bliska. Odpowiedź jednak nie nastąpi w jedną noc.