Ferrari zamierza w poniedziałek otworzyć swoją fabrykę

Powrót do pracy poprzedzą liczne testy pracowników na koronawirusa.
22.05.2012:14
Mateusz Szymkiewicz
612wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca testowy Ferrari - Marc Gene, potwierdził, że zespół zamierza ponownie otworzyć fabrykę w Maranello już w poniedziałek.

Ze względu na pandemię koronawirusa niemal połowa wyścigów z tegorocznego kalendarza została odroczona lub anulowana. Start sezonu planowany jest dopiero na początek lipca, a ponowne ulokowanie niektórych wyścigów wymagało zlikwidowania letniej przerwy.

W tej sytuacji zamknięcie fabryk zostało przesunięte na wiosnę, a także przedłużone do dwóch miesięcy. Aktualnie część zespołów kończy obowiązkowy okres przerwy od pracy i jak potwierdza Marc Gene, Ferrari wznowi przygotowania do sezonu 2020 od poniedziałku.

W poniedziałek otwieramy dział odpowiedzialny za Formułę 1 - powiedział Hiszpan dla Radio Marca. Wszystko jest już przygotowane, w tym liczne testy na koronawirusa. Ostatnie dwa i pół miesiąca w ogóle nie dotykaliśmy samochodu. Inżynierowie nie mogli nawet spojrzeć w telemetrię. Mimo to bolid przywieziony do Australii teraz będzie się różnił. Mamy kilka obszarów, które wymagają poprawy i liczymy, że uda się to przed Austrią. Wygląda na to, że przed nami będzie dziewiętnaście wyścigów.