Wolff: Dobrze, że Hamilton przeciwstawia się rasizmowi

Brytyjczyk publikuje ostatnio posty dotyczące protestów w Stanach Zjednoczonych.
08.06.2014:41
Łukasz Tarnacki
641wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff, popiera działania Lewisa Hamiltona w social mediach i twierdzi, że jasne sprzeciwienie się rasizmowi jest pozytywne dla wizerunku całej F1.

W ostatnich dniach Hamilton opublikował kilka postów, w których odnosił się do obecnie trwających protestów w Stanach Zjednoczonych. Toto Wolff przyznaje, że niejednokrotnie był świadkiem wielu dyskryminacji, a z uwagi na kolor skóry, doświadczenia Lewisa mogą być w tym kontekście jeszcze większe.

Wychowywałem się w wielonarodowościowym gospodarstwie, a przez jakiś czas mieszkałem też u rodziny żydowskiej. Już od dziecka wiedziałem jak wygląda dyskryminacja i myślę, że każdego stać na dokonanie zmiany w tej kwestii - powiedział szef Mercedesa. Wydarzenia takie jak w USA potrafią wywołać większe ruchy poparcia dla jakichkolwiek mniejszości. Lewis jest w pewnym sensie ich symbolem jako supergwiazda w sporcie zdominowanym przez białych ludzi.

Jako zespół wspieramy różnorodność. Rekrutując nowych pracowników nie interesuje nas rasa ani religia, a wydajność. Myślę, że każdy może postrzegać rzeczy w sposób, w którym wyznanie czy kolor skóry nie stanowią przeszkody dla międzyludzkich kontaktów.

Toto Wolff przyznaje też, że kilkukrotnie rozmawiał z Hamiltonem o problemie dyskryminacji. Jest to niełatwy temat, dlatego cieszę się, że Lewis często zabiera głos w tej sprawie. Jest ambasadorem tego sportu i stara się działać na jego korzyść.