McLaren otrzymał pożyczkę w wysokości 150 milionów funtów

Stajnia z Woking uzyskała pomoc od Narodowego Banku Bahrajnu.
30.06.2009:25
Mateusz Szymkiewicz
706wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren otrzymał pożyczkę od Narodowego Banku Bahrajnu, tym samym rozwiązując część swoich problemów finansowych.

Grupa McLaren, którą tworzą m.in. zespół Formuły 1 oraz dział odpowiedzialny za produkcję samochodów seryjnych, ucierpiała na kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Firma wnioskowała o pożyczkę pod zastaw nieruchomości oraz historycznej kolekcji samochodów, jednakże grupa wierzycieli zablokowała taką możliwość.

Nagła sytuacja zmusiła McLarena do wyjścia na drogę sądową i jak dowiadujemy się z dokumentów, brak dodatkowych 280 milionów funtów do 17 lipca mógłby oznaczać niewypłacalność całej Grupy. Finalnie jednak McLaren rozpoczął osobne rozmowy z Narodowym Bankiem Bahrajnu, który zdecydował się przyznać mu pożyczkę w wysokości 150 milionów funtów.

Informacja ta została potwierdzona w poniedziałek w oświadczeniu na giełdzie w Bahrajnie. Warto dodać, że NBB jest w posiadaniu 44 procent udziałów w funduszu majątkowym Bahrain Mumtalakat Holding Company, który w 56 procentach jest właścicielem Grupy McLaren.

Narodowy Bank Bahrajnu potwierdza rynkom, że podpisano ostateczne dokumenty i udzielono wszystkich niezbędnych zezwoleń na finansowanie w wysokości 150 milionów funtów - brzmi oficjalny komunikat.