Verstappen: Hulkenberg zasługuje na miejsce w F1

Hamilton uważa z kolei, że Silverstone nie jest najlepszym torem na powrót do ścigania.
03.08.2008:04
Nataniel Piórkowski
1698wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg zasługuje na miejsce w Formule 1 - uważa Max Verstappen.

Niemiec zastąpił podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii Sergio Pereza, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, czy Niemiec zajmie miejsce Meksykanina także podczas Grand Prix 70-lecia. Racing Point skłania się jednak ku powierzeniu 32-latkowi funkcji kierowcy rezerwowego na cały sezon 2020.

Nico jest zadowolony mogąc tu być. Powinien być z nami tak czy owak, bo moim zdaniem wciąż zasługuje na miejsce w stawce - powiedział Max Verstappen w trakcie weekendu na Silverstone.

Hulkenberg podkreślał, że nie był optymalnie przygotowany fizycznie do powrót do rywalizacji w F1, szczególnie na tak wymagającym torze jak Silverstone. Verstappen podziela to zdanie.

Podczas pierwszego treningu dostrzegłem, że jego głowa pochyla się w jedną stronę. Ma dość długą szyję, a to niezbyt korzystne w przypadku kierowcy F1. Rozmawiałem z nim o tym, gdy jeszcze był etatowym kierowcą. Potwierdzał, że to problem.

Można trenować tak mocno, jak tylko się da, ale gdy po raz pierwszy zasiadasz w kokpicie bolidu F1, szczególnie na tak szybkim torze jak ten, będziesz obolały. Możesz każdego dnia przygotowywać swoją szyję, ale po pierwszym dniu zawsze będzie cię boleć. Myślę, że w sobotę rano Nico nie obudził się w najlepszej formie.

Lewis Hamilton przyznał, że piątkowy debiut Hulkenberga pokazał, że Niemiec jeździ tak, jak gdyby nigdy nie odszedł z F1. Brytyjczyk podzielił jednak opinię Verstappena na temat niefortunnej charakterystyki Silverstone.

To nie jest najlepszy tor na pojawienie się F1, na pierwszy trening, na pierwszy wyścig. Mam na myśli szyję. Copse jest pokonywany z gazem w podłodze. Mamy tam bardzo intensywną kombinację zakrętów. Nie zdziwię się, jeśli Nico ma trochę siniaków i czuje ból. Generalnie jednak zawsze był w bardzo dobrej formie.

Najważniejszym czynnikiem jest chyba przygotowanie. Gdy nie znasz bolidu, to nie wiesz w jaki sposób używać narzędzi, które masz do dyspozycji ani symulacji, które przygotowuje zespół. Nie jestem wam nawet w stanie powiedzieć, jak daleko w tyle jest pod tym względem Nico.

Jest jednak świetnym kierowcą i jeśli ktoś miałby się z tym uporać, to właśnie on.