Alonso: Być może pozostanę w F1 na dłużej

Hiszpan zdradził także, że wybiera się na dwa tegoroczne wyścigi.
29.08.2010:55
Nataniel Piórkowski
914wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso nie wyklucza, że pozostanie w Formule 1 po zakończeniu dwuletniej umowy z Renault.

W rozmowie z dziennikiem Marca dwukrotny mistrz świata przyznał, że w 2022 roku będzie miał do wyboru dwie opcje: Albo spędzę tu dwa sezony, po których przejadę jeszcze jeden, dwa lub trzy lub odejdę. Dopiero wtedy będę myślał o kolejnej kategorii, w której mógłbym się ścigać.

Hiszpan zdecydowanie tonuje oczekiwania związane z sezonem 2021, gdy powróci do Renault. Bolidy będą ewolucjami tegorocznych konstrukcji. Sytuacja, jaką oglądamy teraz co tydzień utrzyma się także w przyszłym roku. Niestety, taki jest ten sport. Nie zmieniło się tu zbyt wiele odkąd odszedłem.

Sezon 2021 będzie jednak okresem na dobre przygotowanie się do 2022 roku. Taki jest nasz plan. Lepiej poświęcić przyszły rok na przygotowania, niż wydłużać wszystko do trzech lat.

Alonso dodał, że bardzo podobał się mu okres spędzony z dala od Formuły 1. Nie doświadczyłem tego nigdy, odkąd miałem trzynaście lat. Po naładowaniu baterii jestem gotowy do powrotu.

Kierowca z Oviedo zdradził, że zamierza pojawić się na dwóch tegorocznych wyścigach. Będę na Imoli wspólnie z Renault. To region Włoch i tor, który kocham i z którym wiążę bardzo miłe wspomnienia. Wybiorę się także do Abu Zabi. To ostatni wyścig sezonu a w grudniu panuje tam zawsze wyśmienita pogoda.