Hamilton: To nierealne, że zbliżyłem się do rekordów Schumachera

Kierowca Mercedesa może wyrównać liczbę zwycięstw Niemca już w Soczi.
14.09.2010:53
Mateusz Szymkiewicz
1555wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton przyznał, że zbliżenie się do rekordu zwycięstw Michaela Schumachera wydaje się być dla niego nierealne.

Kierowca Mercedesa wygrywając Grand Prix Toskanii dokonał tego po raz dziewięćdziesiąty w Formule 1. Aktualnym rekordzistą jest Michael Schumacher, który zwyciężył o jeden raz więcej i już podczas najbliższego wyścigu w Soczi może dojść do wyrównania tego osiągnięcia.

Wydaje się to dla mnie nierealne - powiedział Lewis Hamilton, który może w tym roku wyrównać również rekord siedmiu tytułów Niemca. Oczywiście, to niesamowity przywilej móc znaleźć się w takiej pozycji. Mam za sobą wspaniały zespół oraz dysponuje świetnym samochodem, który w ten weekend umożliwił mi osiągnięcie tego wyniku. Jestem po prostu wdzięczny wszystkim osobom za ich ciężką pracę. Jestem tylko ogniwem w tym łańcuchu.

Brytyjczyk dodał, że nieustająca presja ze strony Valtteriego Bottasa napędza go do osiągania coraz lepszych wyników. Odnoszenie zwycięstw nie jest łatwe, kiedy tak świetny kierowca jak Valtteri naciska cię do limitów w każdy weekend. Nigdy jednak nie potrafiłem sobie wyobrazić, że znajdę się w takim miejscu.