Grosjean zainteresowany programem Peugeota w WEC

Producent zamierza dołączyć do serii w 2022 roku przy okazji debiutu hipersamochodów.
09.10.2010:47
Mateusz Szymkiewicz
768wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean potwierdził, że jest bardzo zainteresowany programem Peugeota, który zamierza dołączyć do WEC przy okazji debiutu hipersamochodów.

Francuz aktualnie pozostaje bez posady w Formule 1 na sezon 2021. Kierowca od pięciu lat jest związany z Haasem, jednakże jego pozycja w zespole wydaje się być coraz słabsza, a sam Gunther Steiner podkreśla, że bierze pod uwagę różne opcje.

Grosjean podczas weekendu w Soczi podkreślił, że dysponuje wieloma opcjami poza Formułą 1, wskazując na Długodystansowe Mistrzostwa Świata oraz Formułę E. Teraz z kolei 34-latek potwierdził, iż jego zainteresowanie wzbudza reaktywowany program Peugeota, który zamierza dołączyć do stawki WEC od sezonu 2022.

Francuski konstruktor w jednym z najwspanialszych wyścigów na świecie to z pewnością niezły projekt - powiedział Romain Grosjean. Mam nadzieję, że dzięki hipersamochodom jak najwięcej producentów wróci do serii, a długodystansowe mistrzostwa wejdą w złotą erę. Toyota wykonuje świetną robotę, ale bądźmy realistami, dzisiaj oglądanie Le Mans jest jak śledzenie pojedynku starszej siostry z młodszą. Nie jest to zbyt ekscytujące. Peugeot zamierza dołączyć do stawki, Toyota już tam jest i liczę na kolejnych producentów. Znów to może być wyścig, w którym do ostatnich minut nie będziesz znał rozstrzygnięcia.

Francuz poskreśla jednak, że Peugeot musi wypracować jeszcze wiele rzeczy, nim zdecyduje się na ustalenie składu kierowców. Kiedyś będziemy w kontakcie, a jeśli chodzi o mnie, to jestem bardzo zainteresowany tym projektem w przyszłości.

34-latek pytany również o swoje szanse na utrzymanie posady w Formule 1 na sezon 2021, odpowiedział: Wydaje mi się, że matematyka jest dosyć prosta i nie ma zbyt wielu wolnych miejsc. Pod tym względem jest mniej spekulacji, ale ja także rozglądam się za innymi opcjami poza F1, by mieć świadomość co jeszcze może być kuszące. Zakładam, że wszyscy o czymś dowiecie się już wkrótce, a ja szczęśliwie nie będę musiał już odpowiadać na wasze pytania.